Vishay/Dale 09B2002JF
09B2002JF picture photo
Mfg. Part Number
09B2002JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 20K OHM 5% 26 AWG RAD
Datasheet Download
09B2002JF.pdf
Availability of 09B2002JF
QUANTITY
09B2002JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 09B2002JF
Internal Part NumberEIS-09B2002JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesB
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C20k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09B2002JF
Related Links09B2, 09B2002JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
09B2002JF Details Description
Related parts for 09B2002JF
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ADM20T/AE20M/ADM20T datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 44POS SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
JQ RELAY 1 FORM A 12V datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf