Laird Technologies EMI 0C97055002
0C97055002 picture photo
Mfg. Part Number
0C97055002
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
RFI EMI GROUNDING MATERIAL 25FT
Datasheet Download
0C97055002.pdf
Availability of 0C97055002
QUANTITY
0C97055002 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0C97055002
Internal Part NumberEIS-0C97055002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
SeriesTwist
Shape-
Thickness - Overall0.030" (0.75mm)
Width0.235" (6mm)
Length25' (7.622m)
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0C97055002
Related Links0C970, 0C97055002 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
0C97055002 Details Description
Related parts for 0C97055002
CAP CER 0.013UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-16AWG #8 datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 50' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 100A DO205 datasheet.pdf
RES SMD 104K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SURFACE BELT 3-1/2X15-1/2" A CRS datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf