Littelfuse 0CBF040.XP
0CBF040.XP picture photo
Mfg. Part Number
0CBF040.XP
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
CBK FUSE CLIP CIRCUIT BRKR 40A
Datasheet Download
0CBF040.XP.pdf
Availability of 0CBF040.XP
QUANTITY
0CBF040.XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CBF040.XP
Internal Part NumberEIS-0CBF040.XP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
SeriesCBF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CBF040.XP
Related Links0CBF0, 0CBF040.XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0CBF040.XP Details Description
Related parts for 0CBF040.XP
JUMPER-H1502TR/A2015W/H1500TR 8" datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 2.4KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADF4157 datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 25A TO-220FP datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SHRT HNG datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf