Littelfuse 0CBO015.V
0CBO015.V picture photo
Mfg. Part Number
0CBO015.V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 32V 15A F/A LIFT TRUCK 10A
Datasheet Download
0CBO015.V.pdf
Availability of 0CBO015.V
QUANTITY
0CBO015.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CBO015.V
Internal Part NumberEIS-0CBO015.V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesCBO
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated32VDC
Current15A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension0.812" Dia x 1.625" L (20.62mm x 41.28mm)
Mounting TypeBolt Mount
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CBO015.V
Related Links0CBO, 0CBO015.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0CBO015.V Details Description
Related parts for 0CBO015.V
CONN FFC VERT 4POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SILICON 1.7KV 10A CHIP datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 220VWM 371VC P600 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AN26013A LNA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC DSC 128KB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 6XDFN datasheet.pdf