Littelfuse 0CCK035.V
0CCK035.V picture photo
Mfg. Part Number
0CCK035.V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUS 130V T/D LIFT TRUCK 35A
Datasheet Download
0CCK035.V.pdf
Availability of 0CCK035.V
QUANTITY
0CCK035.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CCK035.V
Internal Part NumberEIS-0CCK035.V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesCCK
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated130VDC
Current35A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension0.750" Dia x 3.629" L (19.05mm x 92.18mm)
Mounting TypeBolt Mount
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CCK035.V
Related Links0CCK, 0CCK035.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0CCK035.V Details Description
Related parts for 0CCK035.V
DIODE SCHOTTKY 30V 1A POWERMITE datasheet.pdf
COVER FOR CHASSIS 4X4" BLK datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf