Littelfuse 0CNN100.V
0CNN100.V picture photo
Mfg. Part Number
0CNN100.V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 100A 48VDC F/A LIMITER
Datasheet Download
0CNN100.V.pdf
Availability of 0CNN100.V
QUANTITY
0CNN100.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CNN100.V
Internal Part NumberEIS-0CNN100.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesCNN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated48VDC, 75VAC
Current100A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension-
Mounting TypeBolt Mount
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CNN100.V
Related Links0CNN, 0CNN100.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0CNN100.V Details Description
Related parts for 0CNN100.V
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-16AWG #10 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 150BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
26AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG BROWN 100' datasheet.pdf