Littelfuse 0CNN250.V
0CNN250.V picture photo
Mfg. Part Number
0CNN250.V
Brief Description
FUSE 250A 48VDC F/A LIMITER
Datasheet Download
0CNN250.V.pdf
Availability of 0CNN250.V
QUANTITY
0CNN250.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CNN250.V
Internal Part NumberEIS-0CNN250.V
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesCNN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated48VDC, 75VAC
Current250A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CNN250.V
Related Links0CNN, 0CNN250.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0CNN250.V Details Description
Related parts for 0CNN250.V
IC Z8 16MHZ ROMLESS 40-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17.8 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 450.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 28POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
ATTENUATOR 15 DB DC 18GHZ datasheet.pdf