Littelfuse 0CNN700E.V
0CNN700E.V picture photo
Mfg. Part Number
0CNN700E.V
Brief Description
FUSE 700A 80VDC F/A LIMITER
Datasheet Download
0CNN700E.V.pdf
Availability of 0CNN700E.V
QUANTITY
0CNN700E.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0CNN700E.V
Internal Part NumberEIS-0CNN700E.V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesCNN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated48VDC, 75VAC
Current700A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0CNN700E.V
Related Links0CNN7, 0CNN700E.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0CNN700E.V Details Description
Related parts for 0CNN700E.V
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 6A PPAK CHIPFET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
SMART VIBRATION METER datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
POWER DIVIDER 2WAY 1GHZ-2GHZ datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA16 PG16 datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOD RECT ASSY -CT 3A 24KV datasheet.pdf