Littelfuse 0FNY0002SXJ-F20
0FNY0002SXJ-F20 picture photo
Mfg. Part Number
0FNY0002SXJ-F20
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE
Datasheet Download
0FNY0002SXJ-F20.pdf
Availability of 0FNY0002SXJ-F20
QUANTITY
0FNY0002SXJ-F20 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0FNY0002SXJ-F20
Internal Part NumberEIS-0FNY0002SXJ-F20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesFNY
Fuseholder TypeHolder
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsAGW, AGX, SFE
Fuse Size-
Number of Circuits1
Voltage32V
Current Rating20A
Mounting TypeFree Hanging In Line
Orientation-
Termination StyleWire Leads
Contact Material-
Contact Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0FNY0002SXJ-F20
Related Links0FNY000, 0FNY0002SXJ-F20 Datasheet, Littelfuse Distributor
0FNY0002SXJ-F20 Details Description
Related parts for 0FNY0002SXJ-F20
IC ADC DIFF I/REF 20BIT 16-SSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .158W STER AB 10DFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 3W DO214AA datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
LED R/G/B CLEAR 6SMD datasheet.pdf
FUSE MCASE 32V 20A datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP TRIM 0.5-4.5PF 750V PNL MNT datasheet.pdf