Littelfuse 0JLS080.V
0JLS080.V picture photo
Mfg. Part Number
0JLS080.V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE CLASS J F/A 80A 600V
Datasheet Download
0JLS080.V.pdf
Availability of 0JLS080.V
QUANTITY
0JLS080.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0JLS080.V
Internal Part NumberEIS-0JLS080.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesJLS
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC
Current80A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.000" Dia x 2.626" L (25.40mm x 66.70mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0JLS080.V
Related Links0JLS, 0JLS080.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0JLS080.V Details Description
Related parts for 0JLS080.V
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 2KW datasheet.pdf
HEATSINK 34W SPOT FLUSH CONFIG datasheet.pdf
IC SAMPLE RATE CONVERTER 32QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SV 7.62HP/3/270MF2 SC/08R BK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 18 CKTS LGT 216 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf