Littelfuse 0JTD225.XXID
0JTD225.XXID picture photo
Mfg. Part Number
0JTD225.XXID
Brief Description
FUSE CLASS J INDI T/D 225A 600V
Datasheet Download
0JTD225.XXID.pdf
Availability of 0JTD225.XXID
QUANTITY
0JTD225.XXID Order Process
Ship out your order
Specifications of 0JTD225.XXID
Internal Part NumberEIS-0JTD225.XXID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 500VDC
Current225A
Package / CaseCylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal
Size / Dimension2.000" Dia x 3.374" L (50.80mm x 85.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0JTD225.XXID
Related Links0JTD22, 0JTD225.XXID Datasheet, Littelfuse Distributor
0JTD225.XXID Details Description
Related parts for 0JTD225.XXID
RES 3 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 3POS PCB TIN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 260MA 590 MOHM datasheet.pdf
IC POE CONTROLLER MIDSPAN 40QFN datasheet.pdf
CONN USB PATCH CORD 2M IP67 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 9.35NS 132CSBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TRUSTAT FLR MT GND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.2A SMV datasheet.pdf