Littelfuse 0LMF02.5H
0LMF02.5H picture photo
Mfg. Part Number
0LMF02.5H
Brief Description
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 2.5A
Datasheet Download
0LMF02.5H.pdf
Availability of 0LMF02.5H
QUANTITY
0LMF02.5H Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF02.5H
Internal Part NumberEIS-0LMF02.5H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package100
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated300VAC
Current2.5A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF02.5H
Related Links0LMF, 0LMF02.5H Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF02.5H Details Description
Related parts for 0LMF02.5H
CONVERTER DC-DC 5V 6A 48VIN VERT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 64POS R/A datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 500MA 5V datasheet.pdf
RES 0.04 OHM 3W 3% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
RES 562 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W SMBG datasheet.pdf