Littelfuse 0LMF02.5HXL
0LMF02.5HXL picture photo
Mfg. Part Number
0LMF02.5HXL
Brief Description
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 2.5A
Datasheet Download
0LMF02.5HXL.pdf
Availability of 0LMF02.5HXL
QUANTITY
0LMF02.5HXL Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF02.5HXL
Internal Part NumberEIS-0LMF02.5HXL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package100
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated300VAC
Current2.5A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF02.5HXL
Related Links0LMF0, 0LMF02.5HXL Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF02.5HXL Details Description
Related parts for 0LMF02.5HXL
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 6PC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 9A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf