Littelfuse 0LMF02.5U
0LMF02.5U picture photo
Mfg. Part Number
0LMF02.5U
Brief Description
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 2.5A
Datasheet Download
0LMF02.5U.pdf
Availability of 0LMF02.5U
QUANTITY
0LMF02.5U Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF02.5U
Internal Part NumberEIS-0LMF02.5U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package500
SeriesLMF
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated300VAC
Current2.5A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
Mounting TypeHolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF02.5U
Related Links0LMF, 0LMF02.5U Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF02.5U Details Description
Related parts for 0LMF02.5U
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
BEAD FERRITE 150 OHM 2A datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 37.3"L X 24"W datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROL DUAL 16MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 300MA 30V datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN STACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf