Littelfuse 0LMF02.5UXL
0LMF02.5UXL picture photo
Mfg. Part Number
0LMF02.5UXL
Brief Description
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 2.5A
Datasheet Download
0LMF02.5UXL.pdf
Availability of 0LMF02.5UXL
QUANTITY
0LMF02.5UXL Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF02.5UXL
Internal Part NumberEIS-0LMF02.5UXL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package500
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated300VAC
Current2.5A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF02.5UXL
Related Links0LMF0, 0LMF02.5UXL Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF02.5UXL Details Description
Related parts for 0LMF02.5UXL
DEV KIT FOR F020/F021/F022/F023 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 100NS 32EDIP datasheet.pdf
SENSOR ACCEL X-AX +/-200G 16SOIC datasheet.pdf
PLIERS ELEC CHAIN NOSE 5" datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 10% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SERIES 55 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 0.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf