Littelfuse 0LMF03.2U
0LMF03.2U picture photo
Mfg. Part Number
0LMF03.2U
Brief Description
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 3.2A
Datasheet Download
0LMF03.2U.pdf
Availability of 0LMF03.2U
QUANTITY
0LMF03.2U Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF03.2U
Internal Part NumberEIS-0LMF03.2U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package500
SeriesLMF
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated300VAC
Current3.2A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
Mounting TypeHolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF03.2U
Related Links0LMF, 0LMF03.2U Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF03.2U Details Description
Related parts for 0LMF03.2U
CONN 350MCM AWG #1/2 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES MO 1W 121 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS BRKWY VERT T/H datasheet.pdf
CA SM LDS SCAPC-SC/UPC(NG) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf