Littelfuse 0LMF6.25V
0LMF6.25V picture photo
Mfg. Part Number
0LMF6.25V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE INLINE TIME DLAY 300V 6.25A
Datasheet Download
0LMF6.25V.pdf
Availability of 0LMF6.25V
QUANTITY
0LMF6.25V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF6.25V
Internal Part NumberEIS-0LMF6.25V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLMF
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated300VAC
Current6.25A
Package / CaseIn-Line
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
Mounting TypeWire Lead
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF6.25V
Related Links0LMF, 0LMF6.25V Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF6.25V Details Description
Related parts for 0LMF6.25V
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
IC AMP DIFF SINGLE-SUPPLY 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 49POS .100" SNGL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY FULL ADDER 16-DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 4A DO214AB datasheet.pdf
SENSOR HOTPOT 10K OHM 46MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf