Littelfuse 0MAX020.XP
0MAX020.XP picture photo
Mfg. Part Number
0MAX020.XP
Manufacturer
Product Category
Circuit Protection Kits - Fuse
Brief Description
FUSE MAXI BLADE 32V 1PK CARD 20A
Datasheet Download
0MAX020.XP.pdf
Availability of 0MAX020.XP
QUANTITY
0MAX020.XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MAX020.XP
Internal Part NumberEIS-0MAX020.XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Kits
FamilyCircuit Protection Kits - Fuse
SeriesMaxi
PackagingPlastic Packaging
Kit Type-
Current20A
Values-
Mounting TypeHolder
Packages Included-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MAX020.XP
Related Links0MAX0, 0MAX020.XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0MAX020.XP Details Description
Related parts for 0MAX020.XP
HOOK PICO .025"SQ PIN BLK datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
IC LIU T1/E1 QUAD SHORT 128-TQFP datasheet.pdf
RES 3 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 23POS 5MM BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
MULTI-LAY HYBRID BALUNS 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf