Littelfuse 0MEG150.XP
0MEG150.XP picture photo
Mfg. Part Number
0MEG150.XP
Brief Description
FUSE AUTO 150A 32VAC/VDC
Datasheet Download
0MEG150.XP.pdf
Availability of 0MEG150.XP
QUANTITY
0MEG150.XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MEG150.XP
Internal Part NumberEIS-0MEG150.XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package5
Fuse TypeAutomotive
Current Rating150A
Operating Temperature-
ColorOrange
Size / Dimension1.149" L x 0.770" W x 0.390" H (29.20mm x 19.50mm x 9.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MEG150.XP
Related Links0MEG1, 0MEG150.XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0MEG150.XP Details Description
Related parts for 0MEG150.XP
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTRLR -48V 16-SSOP datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.025A TO78-6 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 31MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250MA AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" WHT NI datasheet.pdf