Littelfuse 0MEG175.XP
0MEG175.XP picture photo
Mfg. Part Number
0MEG175.XP
Brief Description
FUSE AUTO 175A 32VAC/VDC
Datasheet Download
0MEG175.XP.pdf
Availability of 0MEG175.XP
QUANTITY
0MEG175.XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MEG175.XP
Internal Part NumberEIS-0MEG175.XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package5
Fuse TypeAutomotive
Current Rating175A
Operating Temperature-
ColorWhite
Size / Dimension1.149" L x 0.770" W x 0.390" H (29.20mm x 19.50mm x 9.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MEG175.XP
Related Links0MEG1, 0MEG175.XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0MEG175.XP Details Description
Related parts for 0MEG175.XP
CONN SPRING CONT 30 POS .276 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RHEO DGTL SNGL 50K SPI 8MSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18 OHM 5% 300W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 1A SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 37POS datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V SMT /NAIL DR 30AU datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V JB 0603 datasheet.pdf