Littelfuse 0MIN07.5VXPK
0MIN07.5VXPK picture photo
Mfg. Part Number
0MIN07.5VXPK
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC BLADE
Datasheet Download
0MIN07.5VXPK.pdf
Availability of 0MIN07.5VXPK
QUANTITY
0MIN07.5VXPK Order Process
Ship out your order
Specifications of 0MIN07.5VXPK
Internal Part NumberEIS-0MIN07.5VXPK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package20
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesMINI®
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC32V
Voltage Rating - DC32V
Response TimeFast
Package / CaseBlade, Miniature
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
ApprovalsSAE
Operating Temperature-
ColorBrown
Size / Dimension0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0MIN07.5VXPK
Related Links0MIN07, 0MIN07.5VXPK Datasheet, Littelfuse Distributor
0MIN07.5VXPK Details Description
Related parts for 0MIN07.5VXPK
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RESISTOR KIT 0.004-1 1W 600PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 150UF 20% 6.3V 2917 datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON N 5.8-8.5MM WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
6,8UF 160V 8X11,5 datasheet.pdf