Littelfuse 0NLN035.T
0NLN035.T picture photo
Mfg. Part Number
0NLN035.T
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE 35A 250VAC ONE-TIME CLASS K
Datasheet Download
0NLN035.T.pdf
Availability of 0NLN035.T
QUANTITY
0NLN035.T Order Process
Ship out your order
Specifications of 0NLN035.T
Internal Part NumberEIS-0NLN035.T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesNLN
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated250VAC, 250VDC
Current35A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0NLN035.T
Related Links0NLN, 0NLN035.T Datasheet, Littelfuse Distributor
0NLN035.T Details Description
Related parts for 0NLN035.T
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A .100 34POS datasheet.pdf
IC REG BOOST 1.8V 0.54A 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.3K OHM 1206 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND GREEN PNL MNT datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf