Littelfuse 0PAL2120XP
0PAL2120XP picture photo
Mfg. Part Number
0PAL2120XP
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE AUTOMOTIVE 120A AUTO LINK
Datasheet Download
0PAL2120XP.pdf
Availability of 0PAL2120XP
QUANTITY
0PAL2120XP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0PAL2120XP
Internal Part NumberEIS-0PAL2120XP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesPAL™
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating120A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Response Time-
Package / CaseAuto Link
Mounting TypeBolt Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
Approvals-
Operating Temperature-
ColorGray
Size / Dimension-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0PAL2120XP
Related Links0PAL2, 0PAL2120XP Datasheet, Littelfuse Distributor
0PAL2120XP Details Description
Related parts for 0PAL2120XP
CONN RECEPT 6POS 2MM WIRE/WIRE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 52POS 1MM STRAIGHT datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 31X31X24.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 15POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf