Littelfuse 0SOO03.5Z
0SOO03.5Z picture photo
Mfg. Part Number
0SOO03.5Z
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUS 125V T/D PLUG 3.5A TYPE S
Datasheet Download
0SOO03.5Z.pdf
Availability of 0SOO03.5Z
QUANTITY
0SOO03.5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 0SOO03.5Z
Internal Part NumberEIS-0SOO03.5Z
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesSOO
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated125VAC
Current3.5A
Package / CaseS Type Plug
Size / Dimension-
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0SOO03.5Z
Related Links0SOO, 0SOO03.5Z Datasheet, Littelfuse Distributor
0SOO03.5Z Details Description
Related parts for 0SOO03.5Z
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 20SEC 16-DIP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW/YLW/GRN datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPDT XSON8 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
254 TB RIS CLA 180D SOL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3:4 266MHZ 16QFN datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf