Littelfuse 0SPF015.HXR
0SPF015.HXR picture photo
Mfg. Part Number
0SPF015.HXR
Brief Description
MIDGET FUSE 1KVDC PCB 15A SOLAR
Datasheet Download
0SPF015.HXR.pdf
Availability of 0SPF015.HXR
QUANTITY
0SPF015.HXR Order Process
Ship out your order
Specifications of 0SPF015.HXR
Internal Part NumberEIS-0SPF015.HXR
SeriesSPF
Fuse TypeCartridge
Voltage - Rated1000V
Current15A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Mounting TypePCB
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t457.74
DC Cold Resistance0.00799 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0SPF015.HXR
Related Links0SPF0, 0SPF015.HXR Datasheet, Littelfuse Distributor
0SPF015.HXR Details Description
Related parts for 0SPF015.HXR
RES 68.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOD BLUETOOTH V2.0+EDR USB W/ANT datasheet.pdf
RES 909K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DEVICE MARKER SM 22/22 K MC datasheet.pdf
750 TB SPR CLA 90D A/T datasheet.pdf
RES SMD 4.17KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 210K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 28.636360 MHZ SMD datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf