Littelfuse 0TLS035.T
0TLS035.T picture photo
Mfg. Part Number
0TLS035.T
Brief Description
FUSE F/A TELE-GARD 35A 170VDC
Datasheet Download
0TLS035.T.pdf
Availability of 0TLS035.T
QUANTITY
0TLS035.T Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS035.T
Internal Part NumberEIS-0TLS035.T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current35A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.563" Dia x 0.880" L (14.30mm x 22.35mm)
Mounting TypeHolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS035.T
Related Links0TLS, 0TLS035.T Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS035.T Details Description
Related parts for 0TLS035.T
CONN EDGECARD 184POS R/A .050 SL datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 2KB 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 38POS GOLD datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf