Littelfuse 0TLS050.T
0TLS050.T picture photo
Mfg. Part Number
0TLS050.T
Brief Description
FUSE F/A TELE-GARD 50A 170VDC
Datasheet Download
0TLS050.T.pdf
Availability of 0TLS050.T
QUANTITY
0TLS050.T Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS050.T
Internal Part NumberEIS-0TLS050.T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current50A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.563" Dia x 0.880" L (14.30mm x 22.35mm)
Mounting TypeHolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS050.T
Related Links0TLS, 0TLS050.T Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS050.T Details Description
Related parts for 0TLS050.T
OSC XO 12.288MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC CONTROLLER E1 5V LP 44-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 18.5NH 3A SMD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
IC ADC 2CH 12BIT PGA/COM 48LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC MULTIPLIER X2 ACTIVE 24-QFN datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf