Littelfuse 0TLS060.TXLB
0TLS060.TXLB picture photo
Mfg. Part Number
0TLS060.TXLB
Brief Description
FUSE F/A TLE-GRD 60A 170VDC BOLT
Datasheet Download
0TLS060.TXLB.pdf
Availability of 0TLS060.TXLB
QUANTITY
0TLS060.TXLB Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TLS060.TXLB
Internal Part NumberEIS-0TLS060.TXLB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated170VDC
Current60A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension0.563" Dia x 1.580" L (14.30mm x 40.13mm)
Mounting TypeBolt Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TLS060.TXLB
Related Links0TLS06, 0TLS060.TXLB Datasheet, Littelfuse Distributor
0TLS060.TXLB Details Description
Related parts for 0TLS060.TXLB
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 475MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR OCT 20SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
508 TB SPR PLU MIDDLE datasheet.pdf
1000UF 50V 12,5X25MM 105C 3000H datasheet.pdf