Littelfuse 0TOO04.5Z
0TOO04.5Z picture photo
Mfg. Part Number
0TOO04.5Z
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUS 125V T/D PLUG 4.5A EDISON
Datasheet Download
0TOO04.5Z.pdf
Availability of 0TOO04.5Z
QUANTITY
0TOO04.5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 0TOO04.5Z
Internal Part NumberEIS-0TOO04.5Z
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesTOO
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated125VAC
Current4.5A
Package / CaseEdison Plug
Size / Dimension-
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0TOO04.5Z
Related Links0TOO, 0TOO04.5Z Datasheet, Littelfuse Distributor
0TOO04.5Z Details Description
Related parts for 0TOO04.5Z
TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220AB datasheet.pdf
VARISTOR 120V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 92MM datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 3POS 7.62MM datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf