Bel Fuse Inc. 0ZCH0200FF2E
0ZCH0200FF2E picture photo
Mfg. Part Number
0ZCH0200FF2E
Brief Description
PTC RESTTBLE 2.00A 6V CHIP 1210
Datasheet Download
0ZCH0200FF2E.pdf
Availability of 0ZCH0200FF2E
QUANTITY
0ZCH0200FF2E Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZCH0200FF2E
Internal Part NumberEIS-0ZCH0200FF2E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSMT Low Profile PTC Resettable Fuses
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series0ZCH
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max6V
Current - Max100A
Current - Hold (Ih) (Max)2A
Current - Trip (It)4A
R Min/Max0.015 ~ 0.070 Ohm
Time to Trip1s
Package / Case1210 (3225 Metric), Concave
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZCH0200FF2E
Related Links0ZCH02, 0ZCH0200FF2E Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZCH0200FF2E Details Description
Related parts for 0ZCH0200FF2E
FUSE CERAMIC 4A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PUR 4PDT 500MA 110V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 320MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf