Bel Fuse Inc. 0ZCK0035FF2G
0ZCK0035FF2G picture photo
Mfg. Part Number
0ZCK0035FF2G
Brief Description
PTC RESTTBLE 0.35A 6V CHIP 0805
Datasheet Download
0ZCK0035FF2G.pdf
Availability of 0ZCK0035FF2G
QUANTITY
0ZCK0035FF2G Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZCK0035FF2G
Internal Part NumberEIS-0ZCK0035FF2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSMT Low Profile PTC Resettable Fuses
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series0ZCK
PackagingCut Tape (CT)
Voltage - Max6V
Current - Max100A
Current - Hold (Ih) (Max)350mA
Current - Trip (It)750mA
R Min/Max0.250 ~ 1.200 Ohm
Time to Trip0.1s
Package / Case0805 (2012 Metric), Concave
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZCK0035FF2G
Related Links0ZCK00, 0ZCK0035FF2G Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZCK0035FF2G Details Description
Related parts for 0ZCK0035FF2G
IDC CABLE - MKC34K/MC34F/MCG34K datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 100 OHM 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MPU RESET 1.575V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 7POS PCB datasheet.pdf
INSERTION TOOL 9177 SERIES 3 POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 15POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf