Bel Fuse Inc. 0ZCM0010FF2G
0ZCM0010FF2G picture photo
Mfg. Part Number
0ZCM0010FF2G
Brief Description
PTC RESTTBLE 0.10A 15V CHIP 0603
Datasheet Download
0ZCM0010FF2G.pdf
Availability of 0ZCM0010FF2G
QUANTITY
0ZCM0010FF2G Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZCM0010FF2G
Internal Part NumberEIS-0ZCM0010FF2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductSMT Low Profile PTC Resettable Fuses
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series0ZCM
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max15V
Current - Max40A
Current - Hold (Ih) (Max)100mA
Current - Trip (It)250mA
R Min/Max0.900 ~ 8.000 Ohm
Time to Trip0.1s
Package / Case0603 (1608 Metric), Concave
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZCM0010FF2G
Related Links0ZCM00, 0ZCM0010FF2G Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZCM0010FF2G Details Description
Related parts for 0ZCM0010FF2G
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC 1.5KA datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.6NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf