Bel Fuse Inc. 0ZRM0100FF2B
0ZRM0100FF2B picture photo
Mfg. Part Number
0ZRM0100FF2B
Brief Description
PTC RESET 1.00A 120VAC/VDC RAD
Datasheet Download
0ZRM0100FF2B.pdf
Availability of 0ZRM0100FF2B
QUANTITY
0ZRM0100FF2B Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZRM0100FF2B
Internal Part NumberEIS-0ZRM0100FF2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Standard Package1,500
Series0ZRM
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max120V
Current - Max10A
Current - Hold (Ih) (Max)1A
Current - Trip (It)2A
R Min/Max0.180 ~ 0.270 Ohm
Time to Trip15s
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZRM0100FF2B
Related Links0ZRM01, 0ZRM0100FF2B Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZRM0100FF2B Details Description
Related parts for 0ZRM0100FF2B
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RUNTIME TAG UPGRADE 150-1500 datasheet.pdf
HEATSHRINK HEAVY DUTY BRKOUT BOO datasheet.pdf
TL8012-S1, 110VAC, PTR, 3NC+2NO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf