Bel Fuse Inc. 0ZRM0135AF1A
0ZRM0135AF1A picture photo
Mfg. Part Number
0ZRM0135AF1A
Brief Description
PTC RESET 1.35A 120VAC/VDC RAD
Datasheet Download
0ZRM0135AF1A.pdf
Availability of 0ZRM0135AF1A
QUANTITY
0ZRM0135AF1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZRM0135AF1A
Internal Part NumberEIS-0ZRM0135AF1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series0ZRM
PackagingBulk
Voltage - Max120V
Current - Max13.5A
Current - Hold (Ih) (Max)1.35A
Current - Trip (It)2.7A
R Min/Max0.110 ~ 0.170 Ohm
Time to Trip20s
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZRM0135AF1A
Related Links0ZRM01, 0ZRM0135AF1A Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZRM0135AF1A Details Description
Related parts for 0ZRM0135AF1A
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 18A D2PAK datasheet.pdf
TERM MULTI W/LED 5-30V RD NPN WM datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT MPU 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf