Bel Fuse Inc. 0ZRM0160FF1A
0ZRM0160FF1A picture photo
Mfg. Part Number
0ZRM0160FF1A
Brief Description
PTC RESET 1.60A 120VAC/VDC RAD
Datasheet Download
0ZRM0160FF1A.pdf
Availability of 0ZRM0160FF1A
QUANTITY
0ZRM0160FF1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0ZRM0160FF1A
Internal Part NumberEIS-0ZRM0160FF1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Standard Package200
Series0ZRM
PackagingBulk
Voltage - Max120V
Current - Max12A
Current - Hold (Ih) (Max)1.6A
Current - Trip (It)3.2A
R Min/Max0.090 ~ 0.160 Ohm
Time to Trip11.4s
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0ZRM0160FF1A
Related Links0ZRM01, 0ZRM0160FF1A Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
0ZRM0160FF1A Details Description
Related parts for 0ZRM0160FF1A
DIP CABLE - CDR40G/AE40M/CDR40G datasheet.pdf
CONN RCPT SATA 22POS PCB GOLD datasheet.pdf
BALUN CERAMIC CHIP WIMAX 3.7GHZ datasheet.pdf
CONN RING TONG 4AWG M6 SOLIS datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP DUAL 10-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf