3M 1-20-SJ3000-BLK
1-20-SJ3000-BLK picture photo
Mfg. Part Number
1-20-SJ3000-BLK
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
RECLOSABLE FSTNR 1" X 20FT BLK
Datasheet Download
1-20-SJ3000-BLK.pdf
Availability of 1-20-SJ3000-BLK
QUANTITY
1-20-SJ3000-BLK Order Process
Ship out your order
Specifications of 1-20-SJ3000-BLK
Internal Part NumberEIS-1-20-SJ3000-BLK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product3M - 3M™ Hook and Loop* and Dual Lock™ Reclosable Fasteners
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesSJ3000
PackagingRoll
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Strip
Bundle DiameterVariable
Length20.0' (6.10m)
Width1.000" (25.40mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength31 lbs (14.06 kg)
Features-
MaterialPolypropylene Hook, Polyester Loop
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1-20-SJ3000-BLK
Related Links1-20-SJ, 1-20-SJ3000-BLK Datasheet, 3M Distributor
1-20-SJ3000-BLK Details Description
Related parts for 1-20-SJ3000-BLK
CONN HEADER .100 SINGL R/A 26POS datasheet.pdf
CONN RECEPT POWR SUPPLY 2POS datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 20ppm 8pF 120 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
GASKT FAB/FOAM 12.7X457.2MM BELL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SENSOR HEAD 9M 390MM IP-67 datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT PURPLE datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
2200UF 350V 65X105MM 85C 10000H datasheet.pdf