3M 1.5-20-SJ3000-BLK
1.5-20-SJ3000-BLK picture photo
Mfg. Part Number
1.5-20-SJ3000-BLK
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
RECLOSABLE FSTNR 1.5" X 20FT BLK
Datasheet Download
1.5-20-SJ3000-BLK.pdf
Availability of 1.5-20-SJ3000-BLK
QUANTITY
1.5-20-SJ3000-BLK Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5-20-SJ3000-BLK
Internal Part NumberEIS-1.5-20-SJ3000-BLK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product3M - 3M™ Hook and Loop* and Dual Lock™ Reclosable Fasteners
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesSJ3000
PackagingRoll
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Strip
Bundle DiameterVariable
Length20.0' (6.10m)
Width1.500" (38.10mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength31 lbs (14.06 kg)
Features-
MaterialPolypropylene Hook, Polyester Loop
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5-20-SJ3000-BLK
Related Links1.5-20-S, 1.5-20-SJ3000-BLK Datasheet, 3M Distributor
1.5-20-SJ3000-BLK Details Description
Related parts for 1.5-20-SJ3000-BLK
TRANS PNP 50V 0.05A SOT23 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 130 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
T-5 AVIATION FLUORESCENT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf