Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5KE30CAHE3/54
1.5KE30CAHE3/54 picture photo
Mfg. Part Number
1.5KE30CAHE3/54
Datasheet Download
1.5KE30CAHE3/54.pdf
Availability of 1.5KE30CAHE3/54
QUANTITY
1.5KE30CAHE3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5KE30CAHE3/54
Internal Part NumberEIS-1.5KE30CAHE3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,400
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)25.6V
Voltage - Breakdown (Min)28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)36.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5KE30CAHE3/54
Related Links1.5KE30, 1.5KE30CAHE3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5KE30CAHE3/54 Details Description
Related parts for 1.5KE30CAHE3/54
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 2A 6TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC PROCESSOR CCD SIGNAL 76BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
SCR 400V 40A TO220 datasheet.pdf
TFLEX HR430 9" X 9" datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf