Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC110A-E3/57T
1.5SMC110A-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC110A-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 94VWM 152VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC110A-E3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC110A-E3/57T
QUANTITY
1.5SMC110A-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC110A-E3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC110A-E3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)94V
Voltage - Breakdown (Min)105V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp152V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.9A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC110A-E3/57T
Related Links1.5SMC11, 1.5SMC110A-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC110A-E3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC110A-E3/57T
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 24-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
AC MICRMZR EXT THD PANEL CAP SKT datasheet.pdf
IC SRAM 16MB 55NS 44TSOP datasheet.pdf
LASER MODULE datasheet.pdf
RES SMD 4.59K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf