Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC110CA-M3/57T
1.5SMC110CA-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC110CA-M3/57T
Brief Description
TVS DIODE 94VWM 152VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC110CA-M3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC110CA-M3/57T
QUANTITY
1.5SMC110CA-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC110CA-M3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC110CA-M3/57T
FamilyTVS - Diodes
Series1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)94V
Voltage - Breakdown (Min)105V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp152V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.9A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC110CA-M3/57T
1.5SMC110CA-M3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC110CA-M3/57T
MOSFET N-CH 500V 48A TO-264AA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
SIDACTOR BI 90V 150A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 520MA 560 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 ACETAL 5MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf