Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC130CA-E3/57T
1.5SMC130CA-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC130CA-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 111VWM 179VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC130CA-E3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC130CA-E3/57T
QUANTITY
1.5SMC130CA-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC130CA-E3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC130CA-E3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)111V
Voltage - Breakdown (Min)124V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp179V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.4A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC130CA-E3/57T
1.5SMC130CA-E3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC130CA-E3/57T
CONN PIN 18-24AWG .062 GOLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LC2MOS SRL 8-DIP datasheet.pdf
DIODE BRIDGE FAST 1400V KAMM-MOD datasheet.pdf
IC ADDRESSABLE LATCH SGL 16SOIC datasheet.pdf
IC IPS SW LOW SIDE TO-220-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS VERT Z-PACK datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W HYBRITRON LINEAR datasheet.pdf