Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC150CA-E3/57T
1.5SMC150CA-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC150CA-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 128VWM 207VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC150CA-E3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC150CA-E3/57T
QUANTITY
1.5SMC150CA-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC150CA-E3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC150CA-E3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)128V
Voltage - Breakdown (Min)143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC150CA-E3/57T
1.5SMC150CA-E3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC150CA-E3/57T
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 20 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
750 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 24NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf