Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC18CAHE3/57T
1.5SMC18CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC18CAHE3/57T
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC18CAHE3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC18CAHE3/57T
QUANTITY
1.5SMC18CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC18CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC18CAHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15.3V
Voltage - Breakdown (Min)17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)59.5A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC18CAHE3/57T
Related Links1.5SMC18, 1.5SMC18CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC18CAHE3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC18CAHE3/57T
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SPI/SRL 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 6-16DC PCB 2.9KHZ datasheet.pdf
STOP PAD 2.24MM datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 15ppm 18pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL datasheet.pdf
CTV 13C 13#22D SKT RECP datasheet.pdf
TV 4C 4#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
26500 37#20 2#16 S BY PLUG LC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf