Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC30A-E3/57T
1.5SMC30A-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC30A-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC30A-E3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC30A-E3/57T
QUANTITY
1.5SMC30A-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC30A-E3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC30A-E3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)25.6V
Voltage - Breakdown (Min)28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)36.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC30A-E3/57T
Related Links1.5SMC30, 1.5SMC30A-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC30A-E3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC30A-E3/57T
IDC CABLE - MSC60K/MC60F/MSC60K datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 9POS PCB TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
SENSOR MONOCRYSTALLINE MODULE datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 23MM datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 10' REVERSED datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf