Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC30A-M3/57T
1.5SMC30A-M3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC30A-M3/57T
Brief Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC30A-M3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC30A-M3/57T
QUANTITY
1.5SMC30A-M3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC30A-M3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC30A-M3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)25.6V
Voltage - Breakdown (Min)28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)36.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC30A-M3/57T
Related Links1.5SMC30, 1.5SMC30A-M3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC30A-M3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC30A-M3/57T
RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HOUSING CRIMP 10POS 2MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 36V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-100MM WIR MOD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 61.8A TO220F datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf