Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC30AHE3/57T
1.5SMC30AHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC30AHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC30AHE3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC30AHE3/57T
QUANTITY
1.5SMC30AHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC30AHE3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC30AHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)25.6V
Voltage - Breakdown (Min)28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)36.2A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC30AHE3/57T
Related Links1.5SMC30, 1.5SMC30AHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC30AHE3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC30AHE3/57T
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ8 PG21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 12POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
IC LVDS SINGLE RECEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 15V 10% 3010 datasheet.pdf