Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC39CA-E3/9AT
1.5SMC39CA-E3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC39CA-E3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC39CA-E3/9AT.pdf
Availability of 1.5SMC39CA-E3/9AT
QUANTITY
1.5SMC39CA-E3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC39CA-E3/9AT
Internal Part NumberEIS-1.5SMC39CA-E3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)33.3V
Voltage - Breakdown (Min)37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)27.8A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC39CA-E3/9AT
Related Links1.5SMC39, 1.5SMC39CA-E3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC39CA-E3/9AT Details Description
Related parts for 1.5SMC39CA-E3/9AT
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V N750 RADIAL datasheet.pdf
IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 516 I/O 729PBGA datasheet.pdf
ANT CBL ASSY 1.13MM RPSMA FEM datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf