Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC39CA-M3/9AT
1.5SMC39CA-M3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC39CA-M3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMCJ
Datasheet Download
1.5SMC39CA-M3/9AT.pdf
Availability of 1.5SMC39CA-M3/9AT
QUANTITY
1.5SMC39CA-M3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC39CA-M3/9AT
Internal Part NumberEIS-1.5SMC39CA-M3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)33.3V
Voltage - Breakdown (Min)37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)27.8A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC39CA-M3/9AT
Related Links1.5SMC39, 1.5SMC39CA-M3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC39CA-M3/9AT Details Description
Related parts for 1.5SMC39CA-M3/9AT
DIODE ZENER 2.7V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
RES 10.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 5MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf