Vishay Semiconductor/Diodes Division 1.5SMC91A-E3/57T
1.5SMC91A-E3/57T picture photo
Mfg. Part Number
1.5SMC91A-E3/57T
Brief Description
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO214AB
Datasheet Download
1.5SMC91A-E3/57T.pdf
Availability of 1.5SMC91A-E3/57T
QUANTITY
1.5SMC91A-E3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of 1.5SMC91A-E3/57T
Internal Part NumberEIS-1.5SMC91A-E3/57T
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)77.8V
Voltage - Breakdown (Min)86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)12A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1.5SMC91A-E3/57T
Related Links1.5SMC91, 1.5SMC91A-E3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
1.5SMC91A-E3/57T Details Description
Related parts for 1.5SMC91A-E3/57T
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 30POS 2.54MM datasheet.pdf
LED RED 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN HEADER DUAL 2MM 8 POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SGE-225-2-1470L 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 30UH 348MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
KIT 434MHZ ANTENNA MATRIX datasheet.pdf