Amphenol Industrial 10-069532-05I
10-069532-05I picture photo
Mfg. Part Number
10-069532-05I
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 2C 2#0 PIN PLUG
Datasheet Download
10-069532-05I.pdf
Availability of 10-069532-05I
QUANTITY
10-069532-05I Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-069532-05I
Internal Part NumberEIS-10-069532-05I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-069532-05I
Related Links10-069, 10-069532-05I Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-069532-05I Details Description
Related parts for 10-069532-05I
CONN RCPT .100" 10POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 160MA 24.6 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
UNIGUIDE 11" X .205" GREY datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 29POS datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 160PQFP datasheet.pdf
GASKET datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 65MSPS 144CSPBGA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOTION SENSOR V TYPE 180CM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf